Serwis

Legalizacje

Legalizacja zaworu antyskażeniowego – najczęściej zadawane pytania

Dlaczego u nas?
Posiadamy certyfikaty dwóch najpopularniejszych producentów zaworów w Polsce, w ramach legalizacji przeprowadzamy bezpłatny przegląd (czyszczenie i konserwacja) Po każdej wykonanej czynności serwisowej zawór
zostaje objęty roczną gwarancją (do terminu kolejnego przeglądu) Działamy 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, dostosujemy się do każdej pory dogodnej dla klienta.

Czym jest legalizacja?
Legalizacja jest przeprowadzonym przez certyfikowany serwis testem działania zaworu. W czasie legalizacji serwisant sprawdza urządzeniem manometrycznym poprawność pracy zaworu, ewentualnie dokonuje niezbędnych napraw i dopuszcza zawór do użycia.

Które zawory należy legalizować?
Legalizujemy zawory antyskażeniowe na przyłączu wody pitnej, niezależnie od typu i producenta.

Jak często należy legalizować zawór?
Przepisy prawa budowlanego jak i zalecenia producenta mówią, że należy legalizować zawór nie rzadziej niż raz na 12 miesięcy.

Kto jest odpowiedzialny za legalizację zaworu?
Przepisy prawa budowlanego mówią o „odpowiedzialności administratora budynku” w praktyce jeżeli jest to np. dom jednorodzinny administratorem jest właściciel, jeżeli jest inaczej, może być to administracja domu wielorodzinnego, zarządca lub zewnętrzna firma.

Co grozi za brak legalizacji?
Teoretycznie nic. Jednak w przypadku kontroli lub co gorsza skażenia wodociągu z powodu nieprawidłowej pracy zaworu przy braku legalizacji, odpowiednie służby mogą zamknąć ujęcie wody do odwołania, a nawet zażądać zwrotu kosztów odkażania wodociągu.

Kto może legalizować zawory?
Zawsze będzie to odpowiednio przeszkolony serwis posiadający certyfikat producentów zaworów, a także odpowiednie urządzenia manometryczne certyfikowane do kontroli.

Jak sprawdzić czy zawór jest legalizowany?
Odpowiedź na to pytanie da na pewno odpowiedni protokół który powinien znajdować się w dokumentacji eksploatacyjnej budynku, a także odpowiednie oznaczenia zaworu – cechy legalizacyjne, plomby, itp.

Czy legalizacja zaworu jest droga?
Typowy koszt legalizacji to kilkaset zł netto, może on być większy lub mniejszy w zależności od ilości zaworów, dojazdu i innych czynników. Pamiętajmy jednak, że koszty braku legalizacji są o wiele większe.

Zapraszamy do współpracy! Zadzwoń: +48 660 47 47 48

© 2024 - CSP | CENTORK SERVICE POLSKA - Autoryzowany Serwis Zaworów Antyskażeniowych

Wykonano w: avangardo.pl

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.